Oszczędzaj czas i pieniądze

Dlaczego ubezpieczenia OC pojazdu drożeją i będą jeszcze drożeć?

A było naprawdę tanio …. I to nie żart.

Niektórzy klienci uważają, że ostanie 2 lata spadków cen polis ubezpieczeń OC pojazdów to i tak niewystarczające obniżki. Taka opinia bierze się najczęściej z faktu, iż klienci traktują ubezpieczenie OC jako jeden z wielu niepożądanych podatków. W rzeczywistości jednak tak nie jest. Ubezpieczenie OC posiadaczy pojazdów mechanicznych daje bardzo szeroką i realną ochronę. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z zakresu tego ubezpieczenia. Zmiana prawa i orzecznictwa sądów w ostatnich kilku latach spowodowała lawinowy wzrost ilości i wysokości wypłacanych odszkodowań.

Kolejnym powodem wpływającym na to, iż to ubezpieczenie jednak będzie drożeć, jest fakt wprowadzenia tzw. podatku bankowego, który instytucje finansowe są zobligowane wpłacać do budżetu Państwa Polskiego.

Już w ostatnich latach wartość zbieranych składek z ubezpieczenia OC ppm nie pokrywała wszystkich wypłacanych odszkodowań, przez co ujemny wynik tego ubezpieczenia w 2015 roku wyniósł ponad 1,2 mld zł.

Pod tymi linkami znajdziesz ciekawe informacje na temat wysokości składek:

http://www.money.pl/ubezpieczenia/wiadomosci/artykul/jak-wyludza-sie-pieniadze-od-ubezpieczycieli,211,0,1959891.html

http://finanse.wp.pl/kat,1033699,title,KNF-do-ubezpieczycieli-podniescie-ceny-ubezpieczen-komunikacyjnych,wid,17879316,wiadomosc.html?ticaid=115ad5

http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/kierowcy-zaplaca-dodatkowe-setki-milionow,17,0,1707793.html

Klienci
  • Kantor Gold
  • Impulso
  • FHU Stańczyk
  • Cukiernia Aleksander
  • In Time
  • Restauracja Marlin