Oszczędzaj czas i pieniądze

Ubezpieczenia zdrowotne

Ubezpieczenia zdrowotne

To stosunkowo nowy rodzaj ubezpieczenia. W Polsce od kilku lat jest oferowany przez niektóre Towarzystwa Ubezpieczeniowe. Polisa taka daje nam przede wszystkim, oprócz dostępu do lekarzy specjalistów (co nie jest jeszcze w naszych realiach aż tak dużym problemem), dostęp do szerokiego zakresu wszelakich badań – a to właśnie na nie trzeba w tradycyjnej służbie zdrowia czekać miesiącami albo słono za nie płacić z własnej kieszeni. Przy zakupie takiego ubezpieczenia należy zwrócić uwagę na zakresy oraz formę rozliczania usług ze świadczeniodawcą. Warto skorzystać w tym momencie z porady fachowców. Poniżej zasygnalizujemy tylko, co powinno się znaleźć w Naszej polisie ubezpieczenia zdrowotnego.

Ważne elementy polisy zdrowotnej

Tak jak wcześniej podaliśmy, najlepiej skorzystać z pomocy fachowca. Mimo wszystko jednak aby przybliżyć Państwu istotę zagadnienia postaramy się opisać kilka najważniejszych elementów tego ubezpieczenia.

Przede wszystkim zakres ubezpieczenia. Z uwagi na fakt, iż w naszym kraju nie ma sprecyzowanego przez Ustawodawcę tzw. koszyka gwarantowanych świadczeń medycznych, zakres świadczeń wynikający z polisy może się diametralnie różnić pomiędzy poszczególnymi Towarzystwami Ubezpieczeniowymi. Świadczenie będące w jednym TU w zakresie podstawowym często w innym jest w rozszerzeniach – a to ma znaczny wpływ na wysokość składki. Ważnym jest jednak, jeżeli już decydujemy się na zakup takiego ubezpieczenia, aby wybierać możliwie najszerszy zakres.

Innym ciekawym i istotnym czynnikiem wyboru oferty powinien być sposób płatności za świadczenia. Klient nie ma informacji ( nie są podawane nigdzie takie dane), czy jego polisa działa na zasadzie abonamentu pomiędzy TU a placówkami medycznymi, czy w sposób nie limitowany. Chodzi tutaj po krótce o to, że jeżeli TU płaci za każdego klienta stałą opłatę abonamentową to placówka medyczna nie zawsze i niekoniecznie jest zainteresowana przeprowadzeniem wszystkich badań nawet na „wyrost”, ponieważ jest to jej kosztem. Inaczej ma się sprawa, jeżeli kontrakt pomiędzy placówką medyczną a TU jest na zasadzie płatności za konkretne badania i usługi medyczne. Wówczas sytuacja zmienia się na korzyść pacjenta/klienta, ponieważ wówczas to sam lekarz jest zainteresowany, aby poddać Nas jak najbardziej szczegółowym badaniom, bo za każde takie badanie otrzymuje wynagrodzenie – uważamy, iż jest to najlepsze możliwe rozwiązanie – dostępne np. w produkcie ubezpieczenia zdrowotnego UNIQA.

Skontaktuj się z naszymi pracownikami

Klienci
  • Kantor Gold
  • Impulso
  • FHU Stańczyk
  • Cukiernia Aleksander
  • In Time
  • Restauracja Marlin