Oszczędzaj czas i pieniądze

Ubezpieczenia domu, mieszkania

Ubezpieczenia domu, mieszkania

Ubezpieczenie domu czy mieszkania, zwłaszcza w ostatnim czasie, nabiera coraz większego znaczenia. Coraz częściej występują na terenie naszego kraju różne anomalia pogodowe. Obecnie Towarzystwa Ubezpieczeniowe proponują bardzo szeroki zakres ubezpieczeń za stosunkowo atrakcyjną składkę. Naprawdę warto wykupić takie ubezpieczenie i „spać spokojnie”.

Ubezpieczenie budynku mieszkalnego wraz ze stałymi elementami

Ubezpieczenie budynku mieszkalnego można zawrzeć na kilka sposobów i w różnych wariantach i zakresach. Najlepszą jednak praktyką jest zawarcie ubezpieczenia z maksymalnym zakresem ryzyk i według wartości odtworzeniowej – w razie szkody nie musimy się martwić o potrącenia za zużycie materiałów budowlanych, po prostu kupujemy nowe materiały równoważne tym które się zniszczyły. Jest to najlepszy sposób ubezpieczenia. Mamy również możliwość ubezpieczenia naszego domu w wariantach ograniczonych – jest ono tańsze – ale musimy się pogodzić, że nie od wszystkiego będziemy zabezpieczeni. Przy ubezpieczeniu należy podać wartość budynku – w tym akurat może pomóc nasz pracownik – powinna ona odpowiadać faktycznej wartości budynku w stanie nowym lub wartości rzeczywistej. Należy zwrócić uwagę aby nie zaniżać sumy ubezpieczenia, ponieważ wówczas i ubezpieczyciel może obniżyć proporcjonalnie nasze odszkodowanie.

Ubezpieczenie mieszkania wraz ze stałymi elementami

Zasada ubezpieczenia jest podobna jak w ubezpieczeniu budynku mieszkalnego, z tym że suma ubezpieczenia powinna odpowiadać wartości rynkowej mieszkania – i tak to samo mieszkanie 40m2 w Warszawie ubezpieczymy np. na 500tyś. złotych, natomiast w Cieszynie na 150 tyś. złotych.

Ubezpieczenie ruchomości domowych

Kolejnym ubezpieczeniem jest ubezpieczenie ruchomości domowych. Tutaj równiez mamy do wyboru wiele wariantów i zakresów. Zasadniczo zakresy ubezpieczenia dzieli się na dwa rodzaje: I – od ognia i innych zdarzeń losowych, II – od kradzieży z włamaniem i rabunku. W wariancie I warto zwrócić uwagę na ryzyko przepięć, które pojawia się coraz częściej – niektóre TU odpowiadają tylko za przepięcia spowodowane pośrednim uderzeniem pioruna, a inne za jakiekolwiek przepięcie niezależnie od przyczyny. W wariancie II istotnym jest odpowiednie zabezpieczenie mienia. Z reguły wystarczającym zabezpieczeniem są dwa zamki wielozastawkowe zamontowane na każdych drzwiach zewnętrznych prowadzących do naszego domu czy mieszkania. Jeżeli decydujemy się na ubezpieczenie w tym wariancie, dobrze jest również zrobić, przynajmniej dla siebie, dokumentację zdjęciową bardziej wartościowych przedmiotów.

Ubezpieczenie od Odpowiedzialności Cywilnej w życiu prywatnym

To ubezpieczenie powinien posiadać każdy. Dlaczego? Nasze życie i życie naszych najbliższych jest tak bardzo nieprzewidywalne, że nigdy nie wiemy, kiedy będziemy zobowiązani do pokrycia strat, które niechcący wyrządziliśmy jakiejś obcej osobie (tzw. osobie trzeciej). Podam tutaj tylko kilka sytuacji, które mogą się wydarzyć, a każdy niech sam sobie odpowie czy warto takie ubezpieczenie posiadać: zalewamy sąsiada mieszkającego pod nami, nasze dzieci wjechały na rowerku w czyiś samochód, nasz pies kogoś ugryzł, podczas jazdy na nartach wjechałem w inna osobę, która doznała uszczerbku na zdrowiu, źle odśnieżyłem chodnik przed posesją i np. inkasent złamał nogę …. Takich przypadków można by mnożyć wiele, ale myślę, że te w zupełności wystarczą.

Co jeszcze można ubezpieczyć?

Możemy jeszcze ubezpieczyć: domek letniskowy, stałe elementy działki, anteny satelitarne, ogrodzenie, drzewka i krzewy, szyby od stłuczenia, ochronę prawną w życiu prywatnym, home assistance…

Skontaktuj się z naszymi pracownikami

Klienci
  • Kantor Gold
  • Impulso
  • FHU Stańczyk
  • Cukiernia Aleksander
  • In Time
  • Restauracja Marlin